Varis Tedavisi

Varis Tedavisi

Varis tedavisi eskisi kadar uzun sürmüyor

Varisin tedavisi, ileride sorun oluşturmaması bakımından uzman ellerinde yapılmalıdır. Doğru varis tedavisini seçmek için, konusunda deneyimli uzmanlardan yardım alabilirsiniz. Bu rahatsızlık, bacaklardaki toplardamar kapaklarındaki yetersizlikten meydana gelir. Varis tedavisi olurken de sorunlu damarlara müdahale edilir. Varisler, ameliyatsız veya ameliyatlı varis tedavi yöntemleriyle çözüme kavuşturulurlar. Doğru varis uygulanmadığında varisin tekrarlaması söz konusu olabilir. Basınç ve kanın doğru bir şekilde taşınamaması nedeniyle varisler meydana gelir ve bacaklarda istenmeyen görüntüler oluşur.

Varisleri üç başlık altında tanımlayabiliriz:

Kılcal Varisler

Ağ görünümüne sahip, fazla şikayete neden olmayan varislerdir. En küçük varis türüdür. Damar çatlamalarıyla karıştırılmamaları gerekir. Yaşlılık ve hormon değişimlerinden dolayı oluştukları düşünülür. Birçok kimsede şikayete neden olmayan bu varis türü, bazılarında sızı hissedilmesine neden olabilir.

Orta Varisler

Kılcal varislerden daha büyük olan bu varisler, hafif şiliklerle kendisini gösterebilir. Genellikle diz arkasında ve ayak bileğinde görülürler. Bazı hastalarda acı ve ağrılara neden olabilirler.

Büyük Varisler

Genelde varisin sağlık sorunlarına yol açmasına neden olan toplardamar varisleri büyük varislerdir. Çapları 3mm – 4mm üzerindeki varisler büyük varisler olarak tanımlanır. Genellikle gözle ve elle fark edebildiğimiz bu varislerin şikayetleri kişiden kişiye göre değişebilir.

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Gelişen teknolojinin sağladığı avantajlarını, varis tedavi dünyasında da görüyoruz. Yukarıda saydığımız varis türlerinin her birine müdahale edebilen ameliyatız varis tedavi yöntemleri ile başarılı sonuçlar alınabiliyor. Güvenilir bir sağlık kuruluşuyla çalışarak birçok tedavi yolundan birini seçebilirsiniz.

En çok kullanılan ameliyatsız varis tedavileri şöyledir:

Radyofrekans – Radyo dalgaları ile varis tedavisi

Lazerle varis tedavisi

Buhar ile varis tedavisi

Yapışkan varis tedavisi

Köpükle varis tedavisi

Skleroterapi

Varis Ameliyatı

Kalp-damar cerrahi uzmanlarının uyguladığı tedavi şeklidir. Sorunlu varis damarlarına ameliyat yoluyla müdahale eden yöntemlerin tamamına ameliyat ile varis tedavisi adı verilir. Ameliyatsız uygulamaların aksine, bu tedavide hasta uyutulmaktadır. Tedavi için ultrason ile görüntüleme yapılır. Varislerin nedenleri ve durumu tespit edilerek cerrahi işlem uygulanır.

Varis tedavisi için kliniğimize başvurmanız halinde ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Varis tedavisi artık korkulacak bir şey değildir. Randevu için bize ulalışın.

bize-ulasin

2 Comments

  1. Birol Ural dedi ki:

    Kayseri’de varis tedavi yaptığınız bir yeriniz var mıdır? Var ise bilgi verir misiniz.

    • turkguler dedi ki:

      Kayseri de varis tedavisi yapılan bir kliniğimiz olmamakla birlikte Kayseri den gelerek varis tedavisi olan çok hastamız bulunmaktadır. Tedavi sonrası yatak istirahatine ihtiyaç olmadığından ameliyatsız varis tedavisinden sonra Kayseri’ye dönme imkanınız olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir