Tedavi ve Hizmetler

Sunulan Tetkik Hizmetleri ve Ameliyatsız Varis Tedavisi Yöntemleri


Varis hastalığı teşhisinden tedavisine kadar çok dikkatli yönetilmesi gereken bir hastalıktır. Varis hastalığının teşhisinde altın standart Renkli Doppler Ultrason yardımıyla hazırlanan venöz haritalama (varisli damar haritası) yapılmasıdır. Bu standarda göre yapılacak bir varis muayenesi ile varis teşhis edildikten sonra varis tedavisine geçilmesi gerekir. Renkli Doppler Ultrason yapılmadan salt bacaktaki şişlik veya damar miktarındaki artışa bakarak varis varlığına karar verilemez. Bu durumda bize başvuran pek çok hastamız varis olduğu ve varis tedavisi olması gerektiğini düşünerek bize başvurduğu halde sorunun varıs olmadığı ve varis tedavisi yapılmaması gerektiğini öğrenmiştir.

Varis Muayenesi

Varis muayenesi ayakta yapılan renkli doppler ultrason eşliğinde yapılmalıdır. Bu tetkik ağrısız bir tetkik olup işlem yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Tetkik sırasında hastanın bacak toplardamarındaki kaçak yapan yerler tespit edilir.

Devamı...

Venöz Haritalama

Venöz Haritalama bacakta bulunan toplardamarların durumunun tespit edildiği renkli doppler ultrason sırasında hangi damarlarda kaçak olduğunun işaretlendiği bir işlemdir. Daha sonra yapılacak varis tedavisinin rehberi niteliğindedir.

Devamı...

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi bacaklardaki oluşmuş olan en kalın varisli damarların kapatılmasında kullanılan ve en son teknoloji varis tedavisi yöntemidir. Sadece çok kalın damarların kapatılmasında kullanılır.

Devamı...

Köpük Tedavisi

Köpük Tedavisi bacaklarda bulunan varisli damarların kapatılmasında kullanılan bir diğer ameliyatsız varis tedavisi yöntemidir. Bu yöntemin kullanılmasında da ultrason ile damarın yeri tespit edilerek işlem yapılır.

Devamı...

Skleroterapi

Skleroterapi köpük tedavisinde kullanılan ilacın köpürtülmeden kullanılarak yapılan varis tedavisi tipidir. Daha çok çok kılcal damar varislerinin tedavisinde kullanılan bu yöntem estetik kaygılar ile daha çok kullanılır.

Devamı...

Buharla Varis Tedavisi

Buharla Varis Tedavisi de lazerle varis tedavisinde olduğu gibi çok kalın varisli damarların kapatılmasında kullanılan bir diğer ameliyatsız varis tedavisi yönetimi olup lazerle varis tedavisinin bir alternatifidir.

Devamı...

Burada Profesyonel Ellerdesiniz...